top of page

על ההרצאה

 "לבחור להיות הבאטמן" 

מה משותף ומה שונה בין "הג'וקר" לבין "באטמן" ? שניהם בחרו להגיב ולנהוג אחרת בעקבות אירוע טרגי שפקד את חייהם. איך ניתן לראות את האור מתוך האפילה? איך צומחים מתוך הקושי? איך מתגברים על אתגרי החיים בכלל, וגיל ההתבגרות בפרט, מטפחים את נקודות החוזק, ומהווים השראה לסביבה ולחברה שלנו? ולא פחות חשוב – איך מחזקים את היזמים שאנחנו, והופכים את החלומות שלנו למציאות חיינו, ועונים מיד "אני!" לשאלה :"מי תרצו להיות כשתהיו גדולים?" 


הרצאתו הסוחפת והמרגשת של יהונתן דורון, מעניקה חוויה מעצימה ומרתקת לבני הנוער באשר הם, והיא מלאת רגש, הומור וכאב , ועשירה בהשראה חינוכית ואנושית כאחד. בהרצאה יהונתן יחשוף את סיפורו האישי, על הדרך מילדות בבסיסיי חיל האוויר כבן לאב טייס ואם גננת, והגעתו לפנימיית הדסים כנער בסיכון ועד להפיכתו לאיש חינוך, מדריך נוער, מנהל תיכון, מנחה משפחות, ובעיקר אדם המגשים חלומות, מפיק סרטים דוקומנטריים, מוזיקאי יוצר שהוציא 8 אלבומים משיריו והופיע בזאפה עם המוזיקאים הכי בכירים בישראל וסופר רב המכר – "כל מה שילד צריך", אשר יוצא כעת לאור במספר מדינות בעולם. ההרצאה מעניקה השראה גדולה והעצמה לכל קשת בני הנוער, ומעניקה להם כלים לפיתוח ההגשמה העצמית וההתפתחות שלהם. ורובם כותבים ושומרים על קשר עם יהונתן לאחר ההרצאה, לקבלת הכוונה ותמיכה. בני הנוער שנחשפו להרצאה מספרים על חיזוק האמונה בעצמם וביכולתם לנתב את חייהם למקומות של אור ונתינה, עבור עצמם ועבור הסביבה והחברה.


כל מה שילד צריך

ההרצאה מתאימה לצוותי ההוראה ולהורים.   

מה הם הדברים הכי חשובים שילדים ונוער צריכים? איך מצליחים להגיע לכל ילד ולייצר שינוי במסגרת החינוכית הקיימת? מה עומד מאחורי המשפט –"כל מה שילד צריך- זה מבוגר אחד שיאמין בו"? מהם אותם "האויבים הגדולים" של החינוך וההורות בישראל 2021? האם יש לנו שליטה, בתור הורים ואנשי חינוך, על אושר ילדינו? ההרצאה שהגיעה ל-TED העולמית! הרצאתו הסוחפת והמרגשת של יהונתן דורון מעניקה חוויה מעצימה ומחזקת לאנשי חינוך והורים כאחד, מלאת רגש, הומור וכאב , ועשירה בהשראה חינוכית ואנושית כאחד. בהרצאה יהונתן יחשוף את סיפורו האישי, על הדרך מילדות בבסיסים של חיל האוויר כבן לאב טייס ואם גננת, והגעתו לפנימיית הדסים כנער בסיכון, וייתן כלים ודגשים לעבודה עם ילדים ונוער, דרך סיפורי מקרה ומענה לשאלות הקהל.   


עניין של זמן    

ההרצאה מתאימה לצוותי ההוראה בחטיבה ובתיכון.  מדוע העבודה עם גיל הנעורים היא המאתגרת ביותר עבורנו המחנכים? מה הילדים ובני הנוער הכי מבקשים וזקוקים מאיתנו? מהם 18 הדגשים לעבודה עם נוער? מהו בעצם המושג "ילדים ונוער בסיכון"? איך מייצרים שינוי בחייו של נער/ה מתוך השליחות החינוכית שלנו? כמה חשוב שלכל ילד וילדה תהיה פעילות מעצימה ומצמיחה בשעות הפנאי בכדי להרחיב את ההצלחה בבית הספר?  בהרצאה יהונתן יחשוף סיפורי מקרה מרתקים ומלמדים, בהם טווה חוווית הצלחה לילדים ובני הנוער בחשיבה מקורית וכזו שמוגדרת "מחוץ לקופסא" ודרך עולם הפנאי של הילד, תוך הניסיון והחוויה שלו כמנהל תיכון ומדריך נוער ומנהל תוכנית ייחודית לנוער שהקים במכמורת, ויעניק כלים ודגשים לעבודה עם בני הנוער מתוך סיפורי מקרה ותובנות שאסף במסעו החינוכי. ספרו הראשון של יהונתן – "כל מה שילד צריך" אשר הפך לרב מכר ואף למכתב הוקרה מנשיא המדינה, תורגם לשפה האנגלית בארה"ב ויצא שם לאור, בנובמבר 2019 התחיל יהונתן סיבוב הרצאות בינלאומי שהחל בצפון אמריקה.    


בארץ יצורי הפרא    

ההרצאה מתאימה לצוותי ההוראה בבתי ספר יסודיים.   מהם הגורמים לבעיות התנהגות בקרב ילדים ואיך מתמודדים איתן בבית הספר? איך מצליחים להגיע לכל ילד ולייצר שינוי במסגרת החינוכית הקיימת? מה עומד מאחורי המשפט –"כל מה שמבוגר צריך זה ילד אחד שיאמין בו"? איך מייצרים חוויות הצלחה למורה ולילד?   בהרצאה יהונתן יחשוף סיפורי מקרה מרתקים ומלמדים, מתוך הניסיון והחוויה שלו כמנהל מסגרת לילדים עם קשיי התנהגות קשים בעיר בת ים, וייתן כלים ודגשים לעבודה עם ילדים המוגדרים "ילדי פיצוץ", ויחד עם הצוות ישרטט מפה חדשה אל דרך חיובית ומוארת למורים ולילדים.          לבחור להיות הבאטמן   ההרצאה מתאימה לכיתות ז'-יב'.    הרצאת העצמה והשראה לבני הנוער מה משותף ומה שונה בין "הג'וקר" לבין "באטמן" ? שניהם בחרו להגיב ולנהוג אחרת בעקבות אירוע טרגי שפקד את חייהם. איך ניתן לראות את האור מתוך האפילה? איך צומחים מתוך הקושי? איך מתגברים על אתגרי החיים בכלל, וגיל ההתבגרות בפרט, מטפחים את נקודות החוזק, ומהווים השראה לסביבה ולחברה שלנו? ולא פחות חשוב – איך מחזקים את היזמים שאנחנו, והופכים את החלומות שלנו למציאות חיינו, ועונים מיד "אני!" לשאלה :"מי תרצו להיות כשתהיו גדולים?" בהרצאה יהונתן יחשוף את סיפורו האישי, על הדרך מילדות בבסיסיי חיל האוויר כבן לאב טייס ואם גננת, והגעתו לפנימיית הדסים כנער בסיכון ועד להפיכתו לאיש חינוך, מדריך נוער, מנהל תיכון, מנחה משפחות, ובעיקר אדם המגשים חלומות, מפיק סרטים דוקומנטריים, מוזיקאי יוצר שהוציא 8 אלבומים משיריו והופיע בזאפה עם המוזיקאים הכי בכירים בישראל וסופר רב המכר – "כל מה שילד צריך". 

ההרצאה מעניקה השראה גדולה והעצמה לכל קשת בני הנוער, ומעניקה להם כלים לפיתוח ההגשמה העצמית וההתפתחות שלהם. ורובם כותבים ושומרים על קשר עם יהונתן לאחר ההרצאה, לקבלת הכוונה ותמיכה. בני הנוער שנחשפו להרצאה מספרים על חיזוק האמונה בעצמם וביכולתם לנתב את חייהם למקומות של אור ונתינה, עבור עצמם ועבור הסביבה והחברה.  הקסומים  ההרצאה מתאימה לכיתות א'-ו'.   * מה הייתי רוצה לשנות ולשפר בעולם? * מהו בעצם 'כוח על' ואיזה כוח כזה הייתי רוצה שיהיה לי? * האם לגיבורי על יש חולשות? והאם יכול להיות כוח ללא חולשה? * האם יכול להתקיים עולם טוב בלי שיהיו בו גם רעים? מפגש מרגש וקסום של איש החינוך ומחבר ספרי הפנטזיה – "הקסומים". במפגש יביא יהונתן אל הילדים שיח על ערכים מתוך ספר הילדים – מנהיגות, אומץ, חברות, אהבה, סולידריות חברתית, אמפתיה, אחריות – ויצא עם הילדים למסע מרתק על תהליך כתיבת ספר פנטזיה, שיח מעורר מחשבה על המהות וההזדהות שלנו עם גיבורי על, ואיך אפשר לשנות את העולם.

על המרצה

יהונתן דורון, מחבר הספרים " כל מה שילד צריך", "אל היער הקסום של הילדות " " ילדי הירח" וספר הילדים " הקסומים " , הוא אחד המרצים המבוקשים ביותר בישראל.איש חינוך ומנחה משפחות שהוכשר ע"י מיכל דליות. ניהל את תיכון "קהילה" הדמוקרטי בתל אביב, משם המשיך לניהול מסגרת חינוכית ייחודית לילדים בעלי קשיי התנהגות, מטעם עיריית בת ים. יהונתן עובד עם נוער בפנימיות, בחטיבות ותיכונים עירוניים, ומשמש כיועץ חינוכי ומנטור לצוותי חינוך בבתי ספר ממלכתיים ואלטרנטיביים ובמוסדות חינוך בלתי פורמליים ברחבי הארץ. במקביל יהונתן מנהל כיום מסגרת ייחודית לנוער שהקים בחטיבת הביניים רמות ים שבמכמורת לצד ניהול קליניקה להורים ובני נוער בתל אביב וניהול תחום האומנויות בפנימיית "הדסים" שבשרון, והפך להיות מרצה ב TEDx העולמית, ומנטור עבור מרצי TEDx ישראל כמו פרופ' יורם יובל, מיכל דליות, נוי הדס, מורן סמואל ועוד...

יהונתן דורון
"אנחנו השינוי, הילדים הם התקווה"
יהונתן דורון

bottom of page