top of page

על ההרצאה

ההרצאה #לראותנכון
בני הנוער ב2023 חיים בעידן רווי מידע ורווי תחרות והשוואה, לצד תכנים על קבלה עצמית ותחושה של התקדמות בנושא, קיימים המון מסרים סותרים שמניעים לתחרות, השוואה וחוסר אהבה.
#לראותנכון זוהי הרצאה שתלמד את בני הנוער כיצד לפתח ובעיקר לטפח את הבטחון העצמי שלהם, להבין שמדובר בשריר שעלינו לדאוג לו בצורה יומיומית כדי שיתייצב.
נבין כיצד לראות נכון את הסביבה ולהבין אותה ואת ההשפעה שלה עלינו, ובעיקר ללמוד לראות נכון את עצמי. הנערים והנערות יקבלו כלים פרקטיים להבנת השליטה שלנו עצמנו במוח, כיצד השיח היומיומי ושינויו משלילי לחיובי משפיע, איך הסביבה שלנו משפיעה על הצמיחה, כיצד הפעולות הכי בסיסיות שלנו (כמו ישיבה מול המסך) משפיעה על האמונה שלנו בעצמנו, ומה ניתן להוסיף לחיי היום יום שלנו שיעזור לבסס תחושת ערך עצמי.

ההרצאה מלווה בסיפורה האישי של אפרת וכטל, מהילדות ועד היום, כעיתונאית שמראיינת ומכירה בפנים את האנשים הכי מעוררי השראה וקנאה, ויכולה לשפוך אור על כך שנראות חיצונית היא אנה ערובה לבטחון עצמי.

ההרצאה מתאימה לבני נוער ומעלה, מחזקת את הבטחון העצמי, תחושת הערך העצמי, ונוגעת בנקודות שכל אדם יכול להזדהות איתם. כל אדם שהרגיש פחות טוב מאחר, הרגיש לא מוצלח בעקבות הצלחה של אחר, סחב חוסר בטחון על כלום שהלך וגדל, ונותנת טיפים איך אפשר לעבוד על הביטחון העצמי לפתח ולגדול.


ההרצאה מתאימה לתלמידי החטיבה, התיכון, ולצוותים מקצועיים. 


מהיוגה לחיים
המאה ה21 מביאה איתה המון חרדה, לחץ, ציפיות ותחרות. אנשים רבים סובלים מהתקפי חרדה, פאניקה ותחושת של חוסר הספק והלקאה עצמית.
אם נתרגל את הפילוסופיה של היוגה, ללא אפילו תרגול פיזי על המזרן, נזכה להכניס לחיינו אורח רוח, נינוחות ושלווה, מה שיעניק לנו חיים מלאים יותר וקצת יותר חיוביים.

אל חשש מסדנה רוחנית, מדובר בסדר פרקטי שאותם כלים נותנים לנו בדרך להסתכל ולחיות את חיינו. וההרצאה היא לחלוטין רוחניות מקורקעת. השפה מערבית, וצורת

יש לכם תחושה של הנה עוד יום עבר? ואני לא מרוצה? עוד יום שאני כועס על עצמי שלא הספקתי ולא עשיתי, עוד יום שאני לא נהנה מחיי? בדיוק בשביל זה קיימת סדנת היוגה, בעזרת עשרת הדיברות של היוגה, קודי התנהגות בין אדם לחברו ובין האדם לעצמו, נלמד איך לשנות את האנרגיה, את ההסתכלות שלנו על החיים, וליהנות מהכאן ועכשיו. נבין קצת יותר מי אני ומה רצונותיי ולא מה התפקיד שלי ואיך אני חייב לרצות את האחר. שיח שמלמד אותנו התבוננות פנימית, קבלה וחוסר שיפוטיות.
הסדנה מתאימה למי שמתרגל ולמי שמעולם לא שמע את המילה יוגה.

את ההרצאה אפשר לשלב לסדנה מלאה- שיח על עולם היוגה מחוץ למזרן ואז תרגול מעשי, להבנת איך התרגול על המזרן משריש לי את אותן תובנות דרך הגוף.

הסדנה המלאה כולל תרגול מתאימה לקהלים מצומצמים יותר, תתאים לצוות המקצועי, ולימי העשרה עבור בני הנוער.


סדנת כתיבה, משולבת מיינדפולנס
הכתיבה היא טכניקה שעוזרת לי להתחבר הכי טוב והכי קרוב, ללא שום פילטרים אל עצמי, אל הרגש ואל הרצונות שלי. כשאנחנו כותבים כתיבה אינטואטיבית, אנחנו צוללים אל תוך תת המודע שלנו ונותנים לדברים לצוף מתוכו החוצה. הכתיבה תעזור לנו להתחבר אל עצמנו, להתמודד עם רגשות ומידע מודחק, לחזק את הערך העצמי כאשר אין מקום להשוואה ואין נכון ולא נכון כאשר מדובר ברגש.

את הסדנה נשלב עם תרגילי מדיטציה ומיינדפולנס, כדי לאפשר מיסוך ההגנות וצלילה אל תוך תת המודע, ממנו ננבע אל תוך הטקסט, אל החיבור הפיזי של פעולת הכתיבה, שגם היא אקטיבית ונוצרת מתוכנו ועוזרת לנו לבטא את מצבנו ולהוציא החוצה.


הסדנה מתאימה לתלמידי התיכון, וצריכה להיעשות בקבוצות קטנות, המאפשרות אינטימיות.


הרצאה ראיון והנחייה
מאחורי הקלעים של הראיון העיתונאי.
איך נראה ראיון עיתונאי, איך שואלים שאלות קשות ולמה, מה הטכניקה לפתיחת המרואיין, ואיך מוצאים את הבאלאנס בין להתחבר ולהתחבב לבין להיות מקצועיים ולהשיג כותרת.
בהרצאה תינתן הצצה לעולם הבידור והתרבות, סיפורים מאחורי הקלעים.


ההרצאה מתאימה לתלמידי החטיבה, התיכון, ולצוותים מקצועיים. 

על המרצה

אפרת וכטל היא אשת תקשורת מנוסה, מדריכת יוגה, מובילת דעת קהל ובעלת תואר שני בפסיכודרמה, בעלת ההרצאה #לראותנכון המיועדת לטיפוח ופיתוח בטחון עצמי.

אפרת היא מהמראיינות הבולטות בתחום התרבות בשנים האחרונות (מגזין סוף השבוע של מאקו, מגזין 'את', בתוכנית "אנשים" קשת 12 , "האח הגדול" רשת 13, ynet, למגזינים ואתרי החדשות השונים), מנחה תוכניות שונות, בעלת טור אישי ומצליח במגזין "את", בו היא מכניסה את הקוראים בצורה מרגשת וכנה אל עולמה הפנימי ומעמיקה

בתובנות אישיות וחברתיות.

בעשור האחרון ביססה אפרת וכטל את מעמדה כאחת המראיינות הבולטות והרגישות בתחום התרבות, היא בעלת טור אישי במגזין את, ודרך הכתיבה חושפת מליבה ונוגעת ומשפיעה על הסביבה.
את תחילת דרכה החלה כפסיכודרמטיסטית, עבדה במשרד החינוך ומשם הגיעה אל העיתונות, ואל הראיונות האישיים. מנועה קירל ועד גל גדות, מעדן חסון ועד צביקה פיק ז"ל, כולם התראיינו על ידה, כשהראיונות סובבים סביב סיפור ההשראה ואיזה ערך הקורא יכול לקבל וליישם עבור עצמו.
ההגעה מעולמות הטיפול, היוגה לצד העבודה המעשית אל מול אנשים שהצליחו ומעוררי השראה, הביאה את אפרת לייצר את ההרצאה #לראותנכון. כאחת שחשה בנוח בעורה, גם כשהיא ניצבת מול אישים מצליחים ובתוך עולם רווי תחרות, היא מצאה את הדרך להבהיר כיצד יש לראות את האחר, ובעיקר לראות נכון את עצמה.

אפרת וכטל
#לראותנכון
אפרת וכטל

ליאט בן שמשון

bottom of page